Braniewo, 22-05-2018

Uruchomiliśmy Akademię CISCO w ZSB

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole uruchomiliśmy Akademię Cisco - jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się na świecie. Ośrodkiem wsparcia dla naszej Akademii jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, z którą dzięki staraniom pana Mirosława Stempy udało się zawrzeć umowę. Na mocy tej umowy przez najbliższe trzy lata (z możliwością przedłużenia umowy na kolejny okres) uczniowie naszej szkoły będą mogli odbywać kursy kończące się egzaminem, i tym samym uzyskają certyfikat nadający im uprawnienia w określonej specjalizacji.
Nasza Akademia posługuje się "Złotym Pakietem", dzięki któremu szkoła uzyskuje dostęp do systemu NETLAB CCNA. System ten zapewnia dostęp do specjalistycznych, drogich urządzeń,
które znajdują się w siedzibie naszego partnerskiego ośrodka.
Aktualnie w szkole jest trzech instruktorów Akademii Cisco: pan Mirosław Stempa (zarazem administrator szkolnej Akademii Cisco), pani Agnieszka Borysewicz oraz pan Andrzej Wysocki.
Nauczyciele: pan Mirosław Stempa, pani Agnieszka Borysewicz oraz pan Andrzej Wysocki nabyli uprawnienia instruktorskie, zdając w październiku br. w Warszawie egzamin IT Essentials: PC Hardware and Software.