ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH W BRANIEWIE | ul. Wiejska 2, 14-500 Braniewo, tel. 55 243 23 50

Spieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą.

W piątek, 24 listopada, o godz. 11:00 w kościele p.w. Św Wojciecha w Braniewie pożegnaliśmy naszego nauczyciela biologii i chemii Śp. Violettę Jamróz.
Rodzinie i Bliskim Śp. Violetty Jamróz – Dyrekcja, Współpracownicy i cała społeczność szkolna, łącząc się w żałobie, składa wyrazy głębokiego współczucia.

Zdrowie ma życzenie – RZUĆ PALENIE

Zdrowie ma życzenie – RZUĆ PALENIE – to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia. Z tej okazji 17. listopada gościliśmy w szkole pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Na przygotowanym stoisku promocji zdrowia można było:
– uzyskać informacje na temat skutków zdrowotnych palenia papierosów, w tym e-papierosów,
– zaopatrzyć się w ulotki dotyczące profilaktyki tytoniowej,
– dokonać pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Uczniowie klas 2LOa i 3 LOa wzięli udział w zajęciach edukacyjnych związanych z tematyką antytytoniową. Infolinia Poradni Pomocy Palącym: 0801 108 108 (pn-pt. 14.00-20.00)

LICEALIADA 2023/24

W rozegranych 16 listopada 2023r. w “Feliksie” Mistrzostwach Powiatu Braniewskiego w piłce siatkowej dziewcząt drużyna w składzie: Magdalena Horak (1LOa), Julia Pilarczyk (1LOa), Natalia Kędzierska (1LOb), Nadia Paszulewicz (1LOb), Dominika Fijałkowska (2TB), Jagoda Greń (2TS), Weronika Jackowska (2TS), Anna Nisiewicz (2TS), Milena Fiedorowicz (4LOa), Nikola Pacholczyk (5TS) zajęła mocne 3. miejsce! Gratulujemy!

Listopadowa akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu

W dniu 15 listopada br. wspieraliśmy w drodze do zdrowia małą Braniewiankę, Zosię Salińską. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz nauczycieli, którzy przygotowali pyszne ciasta, zebraliśmy kwotę 833,73 zł! Serdecznie dziękujemy za okazane serce. Przypominamy o trwającej zbiórce plastikowych nakrętek, które zostaną przekazane rodzicom małej Zosi. Dzięki tej pomocy mamy szansę wesprzeć rehabilitację dziewczynki. DZIĘKUJEMY uczniom, rodzicom, nauczycielom Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie za zaangażowanie w akcję i pani Annie Zęgocie za regularną dostawę zebranych w szkole nakrętek. https://www.siepomaga.pl/zofia-salinska
Nakrętki należy przynosić do pokoju nauczycielskiego na parterze budynku internatu.

“Mój 70-letni pejzaż życia” – wystawa

Autorem wystawy zorganizowanej w Starostwie Powiatowym jest rzeźbiarz i opozycjonista z czasów PRL Stanisław Chorążyczewski. Wśród eksponatów są czasopisma, pocztówki, książki, banknoty i monety z PRL-u, a także ręcznie wykonane plakaty i rzeźby Chrystusa frasobliwego. Jedna z nich wykonana została siekierą w latach 60-tych. Stanisław Chorążyczewski za swoją działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę Złoty Krzyż Zasługi dla Niepodległości. W ciągu czterech dni kilka klas z naszej szkoły ma okazję spotkać się i porozmawiać z twórcą oraz oczywiście – obejrzeć prezentowane eksponaty, poznając okoliczności ich powstania. Podczas jednego ze spotkań kadeci z kl. Ia – Natalia i Sebastian – udzielili wywiadu dla Radio Olsztyn, dzieląc się wrażeniami po obejrzeniu wystawy.

Pamiętamy i dbamy o pamięć

Na terenie naszej szkoły znajdują się dwa bardzo ważne miejsca pamięci: Dąb Katyński i tablica upamiętniająca ofiary Zbrodni Katyńskiej oraz Dąb 100-Lecia Niepodległości poświęcony uczestniczce Bitwy Warszawskiej i Powstania Warszawskiego Grażynie Lipińskiej. Członkowie SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU systematycznie, w każdą bezdeszczową środę, porządkują te miejsca grabiąc liście, czyszcząc kamykowe podłoże, podlewając kwiaty, wymieniając wkłady w wiecznym zniczu. W ubiegłą środę posadzone zostały również cebulki botanicznych żonkili, które (mamy nadzieję) już na wiosnę zaskoczą nas jako pierwsze swoją żółto-białą barwą.

Skip to content