ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH W BRANIEWIE | ul. Wiejska 2, 14-500 Braniewo, tel. 55 243 23 50

Zawody matematyczne na UWMie

W dniu 24 maja br. trzech naszych uczniów: Mateusz Nisiewicz (3TI), Karol Mamiński (4TI) i kadet Piotr Gawdzik (3a) spróbowało swoich sił w XXI edycji Warmińsko – Mazurskich Zawodów Matematycznych. Chłopcy, pod opieką nauczyciela matematyki Karoliny Sokołowskiej – Czarny stawili się na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie i zmierzyli – w czasie 120 minut – z 5 zadaniami matematycznymi. Pomimo, że nie udało im się znaleźć w gronie laureatów, to i tak gratulujemy podjęcia nie lada wyzwania! – wszak MATEMATYKA jest KRÓLOWĄ NAUK i żyjemy z NIĄ w przyjaźni!

Z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie

Powodem do wizyty w „ piątce” było spotkanie z prof. Stanisławem Balbusem – historykiem, który przybył do Braniewa z wystawą i wykładem poświęconym Sergiuszowi Piaseckiemu – wywiadowcy, więźniowi, egzekutorowi, pisarzowi. W spotkaniu wzięli udział kadeci z IIb i IIIb #OPW pod opieką p. Marcina Filipka.

Szkolny Konkurs “Mistrz Kaligrafii Języka Rosyjskiego

W pierwszym konkursie pod takim hasłem w naszej szkole wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Zadaniem uczestników było przepisanie tekstu wiersza Bułata Okudżawy “Życzenia dla Przyjaciół”. Wszyscy uczestnicy konkursu bardzo się starali, aby to ich praca została zauważona i wyróżniona. Ostatecznie tytuł Mistrza Kaligrafii Języka Rosyjskiego w roku szkolnym 2023/2024 przypadł Wojciechowi Kiwilszy z klasy 1LOb Na wyróżnienia zasłużyli również Sebastian Wikowski oraz Martyna Sadowska z klasy 1LOa. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była Anna Adamczyk – nauczycielka języka rosyjskiego.

TEST SPRAWNOŚCIOWY KANDYDATÓW do OPW za nami!

Rekrutacja kandydatów do OPW trwała dwa tygodnie i zakończyła się w środę, 29 maja. W dniu 4 czerwca uczniowie klas ósmych przystąpili do testu sprawnościowego, który odbywał się na terenie 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej pod okiem naszych w-fistów: Renaty Karpowicz, Piotra Bohatyrewicza i Dariusza Wieliczko, a także żołnierza instruktora wychowania fizycznego w brygadzie kpr. Macieja Gajowniczka. Przed kandydatami do klasy wojskowej jeszcze konkurs świadectw i wyników egzaminów ósmoklasisty – trzymamy kciuki! Przypominamy o trwającym jeszcze do 19 czerwca naborze wniosków do Technikum: Spedycji lub Informatycznego.

Wicemistrzostwo Maćka

Jesteśmy dumni z tego, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, którzy wciąż rozwijają i doskonalą swoje pasje. Jednym z nich jest MACIEJ SŁADKIEWICZ z klasy 1TS, zdobywca 2 i 3 miejsca w Warmińsko-Mazurskich Mistrzostwach Pływających Modeli Redukcyjnych. Maciek na co dzień rozwija swoje zdolności w sekcji modelarskiej Braniewskiego Centrum Kultury. Już niedługo, bo 13 czerwca, czekają go Mistrzostwa Polski – trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Pomagamy bezdomnm zwierzętom

W naszej szkole odbyła się pierwsza zbiórka karmy dla kotów wolnożyjących, którymi na co dzień zajmuje się Stowarzyszenie Pomocy Kotom “Kot, Kotek” w Braniewie. Inicjatorką włączenia się do akcji w szkole jest pani Anna Adamczyk oraz wicedyrektor Iwona Obolewicz. Pierwszą zbiórkę koordynowało Szkolne Koło Wolontariatu. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy nie odwrócili głowy, zakupili i przynieśli na miejsce zbiórki karmę – to dla duża pomoc dla Stowarzyszenia i dla kocich bezdomniaków.

Skip to content