“Mój 70-letni pejzaż życia” – wystawa

Autorem wystawy zorganizowanej w Starostwie Powiatowym jest rzeźbiarz i opozycjonista z czasów PRL Stanisław Chorążyczewski. Wśród eksponatów są czasopisma, pocztówki, książki, banknoty i monety z PRL-u, a także ręcznie wykonane plakaty i rzeźby Chrystusa frasobliwego. Jedna z nich wykonana została siekierą w latach 60-tych. Stanisław Chorążyczewski za swoją działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. przyznany przez prezydenta Andrzeja Dudę Złoty Krzyż Zasługi dla Niepodległości. W ciągu czterech dni kilka klas z naszej szkoły ma okazję spotkać się i porozmawiać z twórcą oraz oczywiście – obejrzeć prezentowane eksponaty, poznając okoliczności ich powstania. Podczas jednego ze spotkań kadeci z kl. Ia – Natalia i Sebastian – udzielili wywiadu dla Radio Olsztyn, dzieląc się wrażeniami po obejrzeniu wystawy.