Braniewo, 22-01-2020

W środę, 13 listopada, odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości połączony ze ślubowaniem kadetów z klas pierwszych oraz nadaniem kolejnych stopni awansu uczniom klas wojskowych. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Starosta Braniewski Karol Motyka, dowódca 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego płk dypl. Dariusz Kosowski, dowódca 43blp ppłk Jarosław Kowalski oraz żołnierze brygady i batalionu.

Ślubowanie klas o profilu wojskowym odbyło się w obecności zaproszonych gości, społeczności szkolnej oraz przybyłych na tę uroczystość rodziców. Rotę ślubowania odczytał ksiądz Paweł Roszyński. Po ceremonii ślubowania dyrektor szkoły pan Dariusz Lis wraz z dowódcą 9 BBKPanc płk. Dariuszem Kosowskim mianowali uczniów na stopień młodszego kadeta i wręczyli im akty ślubowania. Obaj dokonali także nadania kolejnych stopni awansu uczniom II i III klasy. Decyzją Rady Pedagogicznej z dnia 29 sierpnia 2019 roku na stopień kadeta awansowały Natalia Konsalik, Julia Smolka oraz Dorota Grabowska z klasy II a. Stopień starszego kaprala kadeta otrzymała Izabela Domaradzka z III a. Po części oficjalnej goście obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani Renaty Mróz. Część oficjalną uroczystości przygotowali nauczyciele Iwona Obolewicz oraz Czesław Kozłowski.


Twój adres IP:
3.229.142.175