Braniewo, 21-10-2020

13. października br. w ZSB świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Ubrana na galowo młodzież składała swoim wychowawcom życzenia i wręczała kwiaty. O godzinie 11:00 przez radiowęzeł nadano montaż słowno-muzyczny, by podziękować dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły za ciężką, ale jednocześnie tak potrzebną pracę. Wśród życzeń znalazły się oczywiście życzenia zdrowia, bardzo ważne w obecnym trudnym okresie pandemii.

W ,,radiowej" transmisji przypomniano również powód obchodzenia przez pracowników oświaty ich święta właśnie 14. października. Sięgnięto po to do historii, do roku 1773, w którym to sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej, mającą rangę współczesnego ministerstwa oświaty. Wymieniając jej zasługi, spełnialiśmy misję edukacyjną i wychowawczą polskiej szkoły. W części artystycznej audycji znalazł sie tekst A.Waligórskiego ,,List w sprawie polonistów" wygłoszony przez uczniów klasy I LOa - Tomasza Cytrynowicza, Julię Dydo i Macieja Telengę. Następnie ,,budowlankowe słowiki", czyli Julia Smujkis i Magdalena Krzywiec, zachwyciły słuchaczy piosenką z repertuaru Edyty Geppert pt.,,Kocham cię życie". Młodzież pochwaliła się również znajomością języków obcych; Michał Mańkowski z IILOb(p) - angielskim, Artur Milewski z I LOa - niemieckim i Julia Dydo z I LOa- rosyjskim. Zaprezentowali oni krótkie wierszyki okolicznościowe oraz złożyli życzenia i podziękowania w ww językach. Zadbano o to także, by pojawiły się polskie tłumaczenia owych tekstów. Słuchowisko prowadziła uczennica klasy II LOa(p) - Katarzyna Świerczewska, a o nagłośnienie zadbała obsługa radiowęzła, czyli Radosław Klimek i Nikodem Swatowski z III TI. Młodzież pracowała pod opieką p. Beaty Gałaś i p. Anny Adamczyk.
Mamy nadzieję, że złożone przez młodzież życzenia spełnią się i nauczyciele pełni sił i zapału do pracy doprowadzą swoich uczniów (wszystkich zdrowych!)do klas programowo wyższych i ukończenia szkoły.
W galerii zdjęć prezentujemy zdjęcia z próby generalnej słuchowiska.


Twój adres IP:
34.200.226.179