Braniewo, 24-05-2020

EGZAMINY W RAMACH AKADEMII CISCO

Zakończyliśmy cztery kursy IT Essentials w ramach Akademii CISCO, uruchomionej w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym. W trwających kilka tygodni kursach udział wzięli uczniowie klas I, II, III i IV TI oraz kadeci z klasy I LO wojskowej. Certyfikat IT Essentials to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems. Certyfikat IT Essentials zapewnia:
- podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera
- posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie
- poprawę zawodowych perspektyw i mobilności
- dostęp do materiałów i programów, m.in.:
CISCO VIRTUAL DESKTOP - Symulator komputera stacjonarnego;
CISCO VIRTUAL LAPTOP - Symulator komputera mobilnego;
CISCO PACKET TRACER - Zaawansowane narzędzie do budowy i symulacji sieci komputerowych.
Uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli kurs IT Essentials i zdali egzamin otrzymają certyfikaty potwierdzające ich wiedzę i umiejętności.

Uruchomiliśmy Akademię CISCO w ZSB

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole uruchomiliśmy Akademię Cisco - jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się na świecie. Ośrodkiem wsparcia dla naszej Akademii jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, z którą dzięki staraniom pana Mirosława Stempy udało się zawrzeć umowę. Na mocy tej umowy przez najbliższe trzy lata (z możliwością przedłużenia umowy na kolejny okres) uczniowie naszej szkoły będą mogli odbywać kursy kończące się egzaminem, i tym samym uzyskają certyfikat nadający im uprawnienia w określonej specjalizacji.
Nasza Akademia posługuje się "Złotym Pakietem", dzięki któremu szkoła uzyskuje dostęp do systemu NETLAB CCNA. System ten zapewnia dostęp do specjalistycznych, drogich urządzeń,
które znajdują się w siedzibie naszego partnerskiego ośrodka.
Aktualnie w szkole jest trzech instruktorów Akademii Cisco: pan Mirosław Stempa (zarazem administrator szkolnej Akademii Cisco), pani Agnieszka Borysewicz oraz pan Andrzej Wysocki.
Nauczyciele: pan Mirosław Stempa, pani Agnieszka Borysewicz oraz pan Andrzej Wysocki nabyli uprawnienia instruktorskie, zdając w październiku br. w Warszawie egzamin IT Essentials: PC Hardware and Software.