ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24

21 czerwca spotkaliśmy się, aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2023/2024. Najpierw Dyrektor szkoły Pan Dariusz Lis przywitał Gości reprezentujących Starostwo Powiatowe, 9BBKPanc., 43BOP, WCR w Elblągu, Rady Rodziców ZSB, bardzo licznie zgromadzonych Rodziców, a następnie przedstawił statystyki dot. kończącego się roku szkolnego i złożył podziękowanie Nauczycielom oraz gratulacje – Uczniom.
Pan Stanisław Popiel – Wicestarosta Braniewski wręczył nagrody kadetom:Piotrowi Gawdzikowi,Jakubowi Fitowi i Małgorzacie Kwiatkowskiej, którzy w tym roku szkolnym wyróżnili się bardzo wysokimi wynikami w nauce oraz osiągali sukcesy w konkursach i zawodach na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim.
Wychowawcy oddziałów przygotowania wojskowego: 1a – Marcin Filipek,1b – Dariusz Wieliczko, 2a -Renata Karpowicz, 2b – Piotr Bohatytrewicz i 3a – Jakub Wojnach wręczyli swoim wychowankom świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz nagrody:
– Szymonowi Soliwodzie z 1a
– Julii Jadackiej z 1b
– Aleksandrze Symonowicz oraz
– Natalii Turowskiej z 2a
– Jakubowi Fitowi
– Wiktorowi Senence
– Wiktorii Brewczak oraz
– Małgorzacie Kwiatkowskiejz 2b
– Piotrowi Gawdzikowi (najwyższa średnia w LO – 5,71)
– Igorowi Kameckiemu
– Julii Babiarz
– Dominice Brandt oraz
– Tymoteuszowi Byndasowi z 3a.
Wychowawcy klas Technikum: 1TS/TI – Beata Gałaś, 2TS/TB – Aleksandra Rojewska, 3TI – Andrzej Meder, 4TI – Mirosław Stempa i 4TS/TB – Beata Kulpeksza wręczyli swoim wychowankom świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz nagrody:
– Julianowi Nikiperowiczowi
– Piotrowi Sorkowiczowi
– Hubertowi Dudzie
– Piotrowi Czwołkowi
– Pawłowi Stańczykowi oraz
– Kamilowi Piskozubowi z 1TI
– Zuzannie Czwołek oraz
– Dominice Sadzy z 2 TS
– Alicji Kaczan oraz
– Wiktorii Terebieniec z 2 TB
– Mateuszowi Nisiewiczowi z 3TI
– Karolowi Mamińskiemu (najwyższa średnia w Technikum – 5,64) oraz
– Hubertowi Leszczyńskiemu z 4TI
– Katarzynie Sosnowskiej z 4TS.
Nagrody od Dowódcy 9BBKPanc. wręczył w jego zastępstwie płk Zbigniew Graca nauczycielowi przygotowania wojskowego Marcinowi Filipkowi
oraz wyróżnionym kadetom:Piotrowi Gawdzikowi, Jakubowi Fitowi, Julii Jadackiej, Natalii Turowskiej, Aleksemu Żukowskiemu, Jakubowi Opanowiczowi, Julii Pilarczyk, Marcinowi Pilichowi, Mateuszowi Buczyńskiemu, Szymonowi Soliwodzie.
Mjr Dawid Trapiszczonek z WCR w Elblągu pogratulował kadetom z naszej szkoły sukcesów, dzięki którym plasują się w czołówce Polski (spośród 238 szkół z OPW) oraz uhonorował koordynatora OPW w naszej szkole wicedyrektor Agnieszkę Borysewicz.
Kadeci Piotrek Gawdzik i Małgosia Kwiatkowska złożyli podziękowania żołnierzom z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej oraz 43 Batalionu Obrony Pogranicza za efektywne szkolenie kadetów.
Wicedyrektorzy Iwona Obolewicz i Agnieszka Borysewicz wyróżniły nagrodami tych uczniów, którzy przynieśli nam dumę i rozsławili naszą szkołę w regionie i w skali ogólnopolskiej, osiągając podia w zawodach, olimpiadach i konkursach:
– w ogólnopolskim konkursie „Szlakiem Kresowych Żołnierzy”
1 miejsce zajął kadet Jakub Fit
a 2 – ex aequo: kadet Małgorzata Kwiatkowska i kadet Wiktoria Brewczak,
– w etapie wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „Ekstraklasa wojskowa” zespół kadetów w składzie: Piotr Gawdzik, Jakub Fit i Szymon Soliwoda wywalczył 2 miejsce.
– finalistami Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym zostali kadeci Piotr Gawdzik i Jakub Fit
3 miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach w Unihokeju wywalczyły: Oliwia Bogdańska, Zuzanna Buczyńska, Jagoda Greń, Weronika Jackowska, Anna Nisiewicz, Wiktoria Terebieniec, Izabela Wasiak i Aniela Wieczorek
– zespół w składzie: Jakub Fit, Aleksy Żukowski, Jakub Opanowicz, Mateusz Buczyński, Marcin Pilich i Julia Pilarczyk zwyciężył w wojewódzkim Turnieju Klas Wojskowych „Spartakiada”. KADECI startujący w tegorocznych zawodach dedykowanych oddziałom przygotowania wojskowego, za uzyskane wysokie wyniki, wywalczyli kwalifikację do udziału w elitarnym ogólnopolskim Zlocie Klas Wojskowych, w którym weźmiemy udział we wrześniu.
Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy wykazali się 100% -ową frekwencją: Mateusz Kreczko, kadet Miłosz Gorzkowski, Karol Mamiński, kadet Małgorzata Kwiatkowska, Tomasz Sidor,Michał Krause.
Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców ZSB w Braniewie – dziękujemy!
CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA przygotowana przez nauczycieli:Beatę Gałaś oraz Żanetę Sońtę.
Prezentacja multimedialna dotycząca wydarzeń szkolnych w minionym roku szkolnym, piosenka w wykonaniu młodzieży, układ taneczny do piosenki Genzie zakończyły dzisiejszy Apel, który poprowadzili debiutujący w roli konferansjerów Piotr Sorkowicz i Piotr Czwołek.